fbpx
Menu Zavrieť

7 tajomstiev pitného režimu, o ktorých ste doteraz nevedeli …

Ak človek zníži pitný režim o 2%, tak si zníži výkon o 20%.Zrejmé to je napríklad u futbalistov. Často dostávajú krče v posledných 20 minútach zápasu. Proste nedostatočná hydratácia, nedostatočný pitný režim. Nevládzu behať posledné minúty zápasu. A pritom veľa z nich by stačilo zvýšiť príjem vody. Ale nie iba počas zápasu ale dlhodobo ako súčasť života.A to isté platí aj pre dieťa, pre dospelého ale aj dôchodcu. Mladého či starého. Muža aj ženu. Žijeme na planéte Zem, kde všetko živé potrebuje k prežitiu čistú vodu. Potrebuje optimálny pitný režim.

Koľko piť, koľko je optimálny pitný režim?
1liter čistej vody na 25kg váhy svojho tela.
(alebo 0,4l na 10kg váhy)

voda

Príklad:

dieťa 25kg = 1liter denne
50kg žena = 2 litre denne
100kg muž = 4 litre denne

 

Kedy piť?

Od zobudenia do obeda 2/3 svojho pitného režimu. Od obeda do podvečera ostávajúcich 1/3 vody. Pred spaním 2-3 hodiny už nepiť. Ak si večer smädná, znamená to že si doobeda nepila dostatočne. Ak piješ doobeda správne a dostatočne, určite večer nebudeš smädná.

Čo zaradiť do pitného režimu?

Vodu. Bodka, čistú vodu. Príroda nám vymyslela vodu a všetko ostatné je horšie. Viem že veľa ľudí má tak zničené chuťové bunky, že povie „voda mi nechutí“. To je varovný signál, aký máš katastrofálny jedálniček. Ak sa zdravo stravuješ a piješ, potom voda chutí lahodne, príjemne sladko a osviežujúco.

Čo do pitného režimu nepatrí?

káva!!! – nič horie v zmysle pitného režimu nepoznám. Za každú kávičku si odrátaj -0,5litra. Tj ak máš vypiť 2 litre vody denne a dáš si 4 kávy, ako keby si nič nepil a tvoje telo je dramaticky dehydratované. Samozrejme že nezomreš ako keby si vôbec nepil, ale tvoja hydratácia je pod 45% co je 10-20% pod normu a tvoje telo jednoznačne ochorie. A ak tvrdíš „ja som zdravý“, tak vec že väčšina chorob na úvod nebolí, nieje cítiť a nevidieť. Ale po mesiacoch či rokoch prepukne do život ohrozujúcich chorob. A potom je to hodne kruté, bolestivé a často až neriešiteľné.

„zakázané nápoje“

Správny pitný režim NEMÁ rád tieto nápoje:
  • kravské mlieko – celé zle, nepi mlieko, je to veľmi nezdravá potravina!!!
  • káva – dehydratuje a škodí (max 1 denne pre chuť a k tomu veľký pohár vody)
  • džusy – umelé sladidlá a veľa cukru
  • sladké limonády – kvantum cukru, konzervantov
  • coly – kvantum cukru a chémie
  • kvantum minerálok – zanáša obličky
  • nekvalitné čaje – zanáša obličky, hlina, pesticídy
  • alkohol – kalorie, toxiny, dehydratácia, ničí pečeň
Akú piť vodu?
Čistú, ideálne z prameňa alebo studne. Slovensko má veľmi kvalitnú vodu, je to dar z nebies, vážme si to. Je to viac ako ropa. Ak piješ vodu z vodovodu, tak je to kvalitná voda, jediné čo musíš spraviť je odfiltrovať chlór. Chlór je silne toxický!!! Odporúčam vodu napustiť do veľkých džbánov a v noci ju nechať odstáť. Vodu pi izbovej teploty.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.