fbpx
Menu Zavrieť

87% chorôb si spôsobuje človek sám!

Nie sme zdraví.

V minulosti ľudstvo trápili epidémie infekčných ochorení. Nevedelo sa o existencii baktérií a vírusov, neboli známe antibiotiká.
Dnes poznáme úžasné operačné techniky, robíme transplantácie, máme účinné očkovacie látky, poznáme účinne lieky a napriek tomu musíme uznať, že ľudia sú stále viac ‪#‎chorí‬.
Dnešná medicína uznáva, že dokáže ovplyvniť ‪#‎zdravie‬ len v 20%.
Dnešná medicína je úžasná pri riešení akútnych ochorení, no pri ochoreniach ‪#‎chronického‬ ‪#‎charakteru‬ je situácia problematická. Určite poznáte ľudí, ktorí takmer celý život užívajú lieky na  ‪#‎vysoký‬  ‪#‎tlak‬ ‪#‎krvi‬‪#‎choré‬ ‪#‎srdce‬‪#‎alergie‬‪#‎ochorenia‬ ‪#‎tráviaceho‬ ‪#‎systému‬..

Celosvetovo sa veľmi rozšírili degeneratívne ochorenia, ktoré sme sa naučili označovať ako ‪#‎civilizačné‬ ‪#‎choroby‬. Ich príčinou je životný štýl, teda spôsob života.
Štatistiky sú neúprosné. Stále viac ľudí zomiera na ‪#‎infarkt‬ v mladom veku, vysoký tlak krvi sa stáva súčasťou života mnohých z nás a nieje zvláštnosťou ani u mladých ľudí. Každý piaty človek má zvýšený tlak krvi a často o tom vôbec nevie.
Veľmi často býva prvým príznakom vysokého tlaku krvi
srdcový infarkt.
Bolesti chrbtice a kĺbov pozná skoro každý, bolesti hlavy už ani nevnímame ako problém. Je bežné, že sme unavení a potrebujeme niekoľko šálok kávy v priebehu dňa, že vo vyššom veku máme zvýšenú hladinu cukru, či ‪#‎cholesterolu‬ v krvi. Tabletky na trávenie dnes nájdete v každej domácnosti a je vzácnosťou stretnúť človeka, ktorý už dlhšie nebol chorý. #Alergie trápia dnes každé tretie dieťa a všetky deti dnes prakticky vyrastajú na  ‪#‎antibiotikách‬.  ‪#‎Oslabenie‬ ‪#‎imunitného‬ systému je veľmi časté u detí i dospelých. Nádorové ochorenia sa stali hrozbu a postihujú stále viac ľudí. Každý piaty človek zomiera na ‪#‎áýrakovinu‬, ochorenia srdca a ciev spôsobujú polovicu všetkých úmrtí, 70% úmrtí je spôsobených spôsobom života, teda ‪#‎životným‬ ‪#‎štýlom‬ ‪#‎človeka‬.
87% chorôb si spôsobuje človek sám!
Mnohí ľudia sú prekvapení a zaskočení tým, keď sa dozvedia, že si za svoje ochorenie môžu z veľkej časti sami.
Znovu zdôrazňujem, že naše telo je dokonalý systém a má neuveriteľné schopnosti regenerácie a samoliečenia. Určíte budete súhlasiť s tým, že naše telo ku svojej činnosti potrebuje určité podmienky a tie by sme mali poznať, aby sme vedeli, ako sa máme správať ku svojmu telu. Ved‘ celý život žijeme vo svojom tele a so svojim telom. Uvedomte si, že svoje telo nemôžete vymeniť. Máte na celý život len JEDNO.
Chceš zmenu, predísť chorobám, zmeniť životný štýl, byť zdravší, aktívnejší a fit??

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.