fbpx
Menu Zavrieť

Aloe ,,vera“

Vedeli ste , že vedecky ALOE ,,VERA’’ neexistuje?? je to len marketing veľkých obchodných spoločností! (,,vera’ = pravý )
‪#‎Aloe‬ existuje viac než 500 druhov a z toho len 3 až 4 sú liečivé.

Takže je otázka či naozaj kupujete to správne aloe, a či bude mať vôbec také účinky aké predajcovia sľubujú, či náhodou nekupujete len ,,mačku vo vreci’’ za ,,lacno’’. Práve kvôli tomuto je taký cenový rozdiel na trhu s Aloe. Potom nasleduje ďalšia dôkežitá otázka a to, či je to produkt ‪#‎S‬ #ALOE alebo ‪#‎Z‬ #ALOE??? tak čo máte toto naštudované?

Aloe obsahuje viac ako 75 živín a 200 aktívnych zlúčenín, vrátane 20 minerálnych látok, 18 aminokyselín a 12 vitamínov.
Pitím Aloe môžte mať jeden z najvýživnejších nápojov. Aby ste naozaj nekupovali ,,mačku vo vreci ‘’ spomeniem vám 2 najvyužívanejšie a najúčinejšie druhy čo sa týka potravinárstva a kozmetiky, je to Aloe ‪#‎arborescens‬ (aloe stromovitá) a Aloe ‪#‎barbadensis‬. Takže pokiaľ vaše produkty obsahujú tieto druhy aloe, patria medzi tie kvalitné a účinné. Vždy hľadajte druh Aloe, pokiaľ si budete kupovať inú značku ako Herbalife -ktorá práve obsahuje Aloe barbadensis.

Aloe bylinný nápoj s harmenčekom (aloe barbadensis)
Použitie a účinky:
-odstraňuje zažívacie ťažkosti
-odstraňuje bolesti brucha rôzneho charakteru
-zlepšuje pohyblivosť tráviaceho systému
-zlepšuje vylučovanie v črevnom a obličkovom systéme
-zlepšuje využiteľnosť výživy z jedla
-odstraňuje zápalové zmeny na sliznici tráviaceho traktu
-zlepšuje vylučovanie tráviacich štiav
-aktivuje regeneračnú činnosť buniek slizníc
-zlepšuje vstrebávanie mikroživín
-odstraňuje zápchu
-odstraňuje zlatú žilu
-aktívne sa podieľa na znižovaní potreby inzulínu u diabetikov
-zlepšuje hojenie slizníc po operáciách a po ožarovaní
-pomáha pri všetkých ochorenia pokožky
-urýchľuje hojenie rán a vredov
-pomáha pri hnačkách a zvracaní
-zlepšuje činnosť tkanív a tak prakticky pomáha všetkým vnútorným orgánom
-má protizápalový efekt

Aloe v kozmetike :
SKIN čistiaci gé, toner, celá rada HREBAL ALOE

Aloe, je vynikajúci čistiaci a detoxikačný prostriedok, ktorý má schopnosť odstránenie odumretých kožných buniek a toxínov, zatiaľ čo čistí póry. Aloe pôsobí tiež ako zvlhčujúceho činidlo. Zvyšuje zadržiavanie vody v koži. Hydratuje pokožku a tiež má antimikrobiálne vlastnosti proti mnohým bežným baktériám a plesniam.

Kórejskí vedci z Národnej univerzite v Soul,skúmali a definovali Aloe, že by mohlo redukovať vrásky.Vo svojej štúdii popísali výsledky a uverejnili v časopise „Annals of Dermatology.“ Len za 90 dní nízka denná dávka Aloe gélu môže spôsobiť významné zmeny tvárových vrások u žien vo veku 45 a viac rokov. Vedci prišli k záveru, že hĺbka vrások sa znížila a pružnosť pokožky zlepšila vďaka zvýšenej produkcii kolagénu.

Znalosti o aloe a liečivé vlastnosti sa dedia od staroveku. Používa sa ako vnútorné, tak lokálne a bolo preukázané účinné pre uľahčenie hojenie akéhokoľvek druhu kožných rán, popálenín alebo obarenia, aj urýchlenie doby zotavenia po chirurgickom zákroku. Takisto je účinné na bodnutie hmyzom, vyrážky, vredy, opary, plesne, vaginálne infekcie, alergické reakcie, a suchú kožu.

Ostatné lokálne použitie: akné, spálené koža zo sklnka , psoriáza, spomaľuje stárnutie a znižuje výskyt vrások.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.