fbpx
Menu Zavrieť

Chcete mať krásne oči?

 

Človek totiž nemusí prehovoriť a napriek tomu jeho oči mnohé prezradia. Naviac sú oči najvýraznejším prvkom tváre, ktorý vyjadruje stav našej kondície, mysle a emócií. Ženy ich krásu zvýrazňujú pomocou dekoratívnej kozmetiky, ale aby oči stále žiarili krásou a zdravím, nemala by v každodennom ošetrovaní pleti chýbať ani starostlivosť o pleť v okolí očí.

Pokožka očných partií je na rozdiel od ostatných miest tela mimoriadne citlivá a veľmi jemná. Pleť v okolí očí neobsahuje takmer žiadne mazové ani potné žľazy, preto je suchšia, krehkejšia a zraniteľnejšia. Ľahko stráca vodu a je náchylná na dehydratáciu. Tá potom spôsobuje, že sa pokožka okolo očí začne stenčovať, je oveľa citlivejšia a vznikajú drobné vrásky. Je dokonca až trikrtát tenšia než na zvyšku tváre. Preto sa práve na týchto miestach veľmi rýchlo prejaví vyčerpanie, únava, nevyspanie i choroba. Pleť tváre je naviac neustále pod náporom negatívnych vplyvov vonkajšieho prostredia (chlad, vietor, slnko) a mimikou tváre. 

To všetko je príčinou, prečo sa prvé príznaky starnutia prejavia práve okolo očí. Či už ako jemné linky, drobné vrásky, vačky či opuchy a tmavšie kruhy pod očami. Starnutie síce nie je možné nijako zastaviť, ale pomocou správnej starostlivosti a kombinácie účinných prípravkov možno jeho prejavy viditeľne zmierniť a pleti dopriať všetko, čo pre zdravie a krásu potrebuje.“

Krása pre oko
Vzhľadom na to, že pleť okolo očí má odlišnú štruktúru ako pleť tváre, potrebuje aj inú starostlivosť. Vždy voľte produkty, ktoré sú určené priamo na očné partie. Väčšinou na trhu bývajú vo forme krému, séra, emulzie či gélu. Vyberajte dermatologicky a oftalmologicky testované výrobky a neparfumované výrobky. Máte väčšiu istotu, že budú vhodné i pre veľmi citlivé oči a nositeľky kontaktných šošoviek. Aký prípravok si vyberiete, záleží len na vás. Vhodné produkty ale vyberajte tiež podľa typu pleti, veku a problému, ktorý potrebujete riešiť. Nikdy nezabúdajte na odlíčenie a to i v prípade, že ste už veľmi unavená. Ísť spať bez odlíčenia je najväčším kozmetickým hriechom! Pleti okolo očí to rozhodne neprospeje.

Čím skôr, tým lepšie
„Vždy je dôležitá prevencia,“Neurobíte teda chybu, keď sa o očné okolie začnete starať už od 20-25 rokov. V tomto veku vám postačí ľahký hydratačný očný krém, ktorý pomáha redukovať tmavé kruhy a opuchy pod očami. Od 30 rokov veku pleť nutne potrebuje nielen hydratáciu, ale aj prípravky s vyšším obsahom výživných látok a veľakrát i prvú starostlivosť proti vráskam. V štyridsiatke vrások pribúda a sú hlbšie, pleť býva suchšia a stráca svoju elasticitu. Je teda najvyšší čas začať používať prípravky, ktoré naviac pomáhajú obnovovať štruktúru a pevnosť pleti. Po päťdesiatke by ste mali starostlivosť obohatiť o krémy s „liftingovým“ účinkom, ktoré očné okolie nielen zvláčňujú, ale tiež vypínajú a zbavujú opuchov.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.