fbpx
Menu Zavrieť

Podľa Harvardskej štúdie tak jednoduché praktikovanie môže zmeniť náš svet

Harvardská štúdia preukázala, že výdavky na zdravotnú starostlivosť môžu byť redukované až o 43% jógou a meditáciou
Podľa harvardskej štúdie, tak jednoduché praktikovanie môže zmeniť náš svet – a zdravotnícky systém – dramaticky!
Predstavte si, že pred a po hektickom pracovnom dni si nájdete 20 minút času na strečing a cielene meditujete nad Vašou životnou cestou.
Podľa Harvardskej štúdie tak jednoduché praktikovanie môže zmeniť náš svet – a zdravotnícky systém – dramaticky.
Štúdia, vykonaná Inštitútom pre posudzovanie technológií pri Massachusetskej všeobecnej nemocnici (MGH) patriacej pod Harvardskú univerzitu a Benson-Henry Inštitút (BHI), zistila, že vyvolávanie relaxácie alebo cielený stav hlbokého pokoja pomáha znižovať stres a úzkosť, zatiaľ čo priaznivo pôsobí na srdce a krvný tlak.
Ako dodáva autor štúdie, choroby súviasiace so stresom ako úzkosť a depresie sú treťou najvyššou príčinou nákladov v zdravotníctve v USA (po srdcových chorobách a rakovine, ktoré sú tiež často spájané so stresom).
Ako hovorí James E. Stahl z MGH:
„Naša štúdia primárne potvrdila, že cvičenia učiace pacientov relaxovať môžu dramaticky redukovať využívanie zdravotníckych nákladov.
Táto štúdia prezentuje relaxáciu ako možné riešenie znižovania nákladov v našom obmedzenom zdravotníckom systéme a to pri minimálnych nákadoch s takmer nulovým rizikom.“
TheNewsMinute.com sumarizuje, že závery boli vyhodnotené na základe porovnávacej analýzy vychádzajúcej z údajov z Registra pre údaje o pacientoch z partnerského programu zdravotníckej sarostlivosti a údajov z BHI Relaxácia Odozva Pružnosť Program (Relaxation Response Resiliency Program). Údaje pochádzajú z rokov 2006-2014 a umožňujú výskumníkom vyvodzovať závery, že ľudia praktikujúci jogu, meditáciu, modlitby využívajú signifikantne menej zdravotnú starostlivosť ako ne-praktickujúci.
Rovnako bolo potvrdené, že praktikujúci jogu/meditácie dosahovali výrazné zlepšenie v neurologických, kardiovaskulárnych, svalových a gastrointenstinálnych ochoreniach.
Pre tých, ktorí pravidelne investujú do wellnessu/oddychu tietú správy neboli obzvlášť šokujúce. Je to skvelé pripomenutie pre všetkých, že niektoré z najlepších liekov pochádzajú z vnútra a začínajú dychom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.