fbpx
Menu Zavrieť

Je prerušované hladovanie vhodné pre každého? (fasting diet)

Ide o veľmi populárnu diétu, ktorú príliš neuznávam..

Skôr ako naskočíte do vlaku prerušovaného hladovania, mali by ste sa nad tým poriadne zamyslieť. Tento typ stravovania , nie je vhodný pre každého (vytrvalostných športovcov, ľudí, ktorí trpia problémami s hladinou cukru v krvi, cukrovkou, srdcovo-cievnymi ochoreniami, únavou nadobličiek a inými zdravotnými problémami), pretože môže viesť k nebezpečnému poklesu hladiny cukru v krvi. Istá hardvardská štúdia  zistila, že ľudia, ktorí #vynechavajú #raňajky, mali o 27% vyššiu šancu , že odstanú infarkt. Jedným z dôvodov , prečo nemusí byť vynechávanie raňajok dobrý nápad, je to, že telo sa tým dostáva do stresu, ktorý môže narušiť metablozmus a zvýšiť niektoré zdravotné riziká. Nie je ale celkom jasné či vynechávanie raňajok tento nárast spôsobuje alebo s ním len súvisí. V tejto oblasti sú potrebné ďaľše výskumy. Musíte si len uvedomiť , že prerušované hladovanie sa nehodí pre každého a nemalo by sa držať pridlho.

Najdôležitejšiou myšlienkou tejto časti je, že by ste mali #počúvať #svoje #telo. Ak sa cítite lepšie , keď si medzi hlavnými jedlami dáte niečo malé pod zub, nájdite spôsob ako predísť prudkým výkyvom hladiny cukru v krvi. Pravidlo troch vám pomôže udržať hladinu cukru v krvi v rovnováhe pomocov zdravých #tukov, #vlákniny a/alebo #bielkovín. Jednou z mojich obľubených maškŕt  je polovica #avokáda so šťavou z limetky a štipkou soli. Niekedy to zmiešam dokopy a zmes natriem na plátky uhorky. Tak isto sa dá servírovať aj humus s uhorkou. Ako niečo ľahké pod zub je veľmi dobrá fľaša filtrovanej vody so semienkami chia s proteinovým práškom (na rastlinnej báze) a listovou zeleninou, alebo multivlákninovým nápojom -nazývam to ,,Nakopni ma!“ drink

Nemusíte ale zachádzať do extrémov. Už aj 12 hodinové obdobie jedenia s tromi hlavnými jedlami je prospešené pre váš metabolizmus, keďže tým vášmu telu doprajte niekoľko krátkych pôstov na spaľovanie tukov a jedn dlhší počas noci. Najdôležitejšie je počúvať svoje telo a správne sa rozhodnúť, kedy a čo jesť, pričom sa to môže zmeniť v závislosti od vašej aktivity, spánku, úrovne stresu a ďaľších faktorov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.