fbpx
Menu Zavrieť

Analýza tela

Chceli by ste vedieť, ako je na tom Vaše telo?

Potrebujete schudnúť, pribrať alebo prebudovať svoje telo a chcete to robiť správne?

Zistite, na čom potrebujete popracovať.

 

Novinka!!! Všetky hodnoty zloženia tela zmerané za 15 sekúnd.Ako pracuje TANITA ? Užívateľ stojí na 4 plochách pre chodidlá na váhe a jemne tlačí rukami elektródy, ktoré sú pohodlne uložené na zasúvacích kábloch. Váha potom pošle slabý signál z 8 elektród z rúk a nôh skrz telo. Odpor tohto merania (BIA) je potom dosadený do vzorcov na zistenie presných osobných telesných dispozícii.

Čo presne analýzou tela zistíte?

– Podiel svalovej hmoty – táto funkcia ukazuje hmotnosť priečne pruhovaných a hladkých svalov, vrátane vody v nich obsiahnutej.

– Hmotnosť kostí – znamená množstvo kalcia a ostatných minerálov.

– Viscerálny tuk – tuk v brušnej dutine, ktorý obklopuje vnútorné orgány. Výskumy preukazujú, že aj keď Vaša hmotnosť a % telesného tuku zostávajú rovnaké, s pribúdajúcim vekom sa ukladanie tuku mení a tuk sa čím ďalej tým viac ukladá v oblasti brucha, obzvlášť u žien v menopauze. Zistenie množstva viscerálneho tuku a jeho prípadné zníženie a udržovanie na prípustnej hodnote, pomôže znížiť množstvo chorôb – srdečných chorôb, vysokého krvného tlaku atd. Ukazovateľ rozsahu zdravého útrobného tuku

– Bazálna metabolická spotreba – BMR: táto funkcia ukazuje množstvo kalórii potrebné pre výmenu základných látok. Vaše BMR je hodnota minimálnej energie, ktorú vaše telo potrebuje v kľudovom stave, aby mohlo normálne fungovať (dýchanie, obeh krvi, nervový systém…).  Pri každej aktivite je spotrebovaná energia, čím intenzívnejšia je aktivita, tým viac kalórii spálite. Základom pre to sú svaly (tvoria približne 40% vašej váhy), fungujú ako motor a spotrebujú veľké množstvo energie. Vaše BMR závisí na podiele svalov vo Vašom tele. Pri pribúdajúcom množstve svalov, zvyšujete Vašu spotrebu energie. Vyššia BMR zvyšuje počet kalórii a pomáha Vám znižovať podiel telesného tuku. Nízka BMR robí zbavovanie sa tuku so znižovaním celkovej telesnej hmotnosti omnoho ťažším.

– Metabolický vek – táto funkcia spočíta Vašu BMR a ukáže Vám priemerný vek, ktorému náleží Váš metabolizmus. Ak je Váš metabolický vek vyšší než Váš skutočný vek, znamená to, že musíte zlepšiť bazálny metabolizmus.

– Celková fyzická kondícia – táto funkcia porovnáva Vaše zloženie tela tým, že porovná telesný tuk a svalovú hmotu.

K meraniu na Tanite od nás dostanete podrobné vysvetlenie a brožúrku s výsledkami, ktoré si odnesiete domov, aby ste sa mali čím pochváliť 🙂

 

Na meranie je potrebné sa objednať telefonicky alebo mailom

Maťa: 0918 741 389

Juraj: 0903  864 452

info@juzi.sk